Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 22 lutego 2012, o 08:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2010, o 12:33
Posty: 388
Lokalizacja: Kwidzyn / Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Dla mnie obojętnie w sumie czy to będzie na Żwirowej czy na Marezie, jest tyle mniejszych marketów dookoła a po większe zakupy i tak autkiem trzeba podskoczyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 22 lutego 2012, o 09:45 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Dla niektórych najważniejszy jest własny interes, - np sklep ma być tu i tu, bo będe miał bliżej, inne argmenty nie sa brane pod uwagę.

Chyba logiczne, że ważniejszy jest dla mnie mój a nie Twój interes. :D Niektórzy to we wszystkim widzą problem. :D ;)
A tak całkiem poważnie to napisałem tak, bo teren WZPOW mam jeszcze bliżej i szczerze to wolę oglądać te ruiny niż mieć przed oknem ruch jak w Paryżu przez 12 godzin na dobę.
Poza tym nie wiem o jakie "inne" argumenty Ci chodzi. Ja dla ścisłości nie widzą ani jednego argumentu przeciw budowie hipermarketu. Lokalizacja faktycznie jest mało istotna, bo Kwidzyn jest mały i do każdego jego skraju można dojechać w kilka minut.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 22 lutego 2012, o 10:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2006, o 18:16
Posty: 1850
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Powstanie dużego hipermarketu może być ratunkiem dla kwidzyńskiego handlu. Kwidzyniacy robią zakupy w Grudziądzu czy Trójmieście, tylko dlatego, że dostaną wszystko w jednym miejscu. Duży sklep może dobrze wpłynąć na rozwój handlowy miasta. Zobaczcie jak rozwija się Grudziądz, tam jakoś sklepików nie zamykają tylko jeszcze dostawiają Biedronki, Lidle, Tesco i dużą galerię handlową z Multikinem. Żyjemy w świadomości, że hipermarkety odbiorą chleb kwidzyńskim sklepikarzom,a ja myślę odwrotnie. Nie będzie mi się chciało jechac na większe zakupy do innego miasta płacąc za coraz droższe paliwo, gdyż zrobię zakupy w kwidzyńskim hipermarkecie, a buty czy spodnie kupię u naszego sklepikarza, więc z cenami wyjdzie podobnie, ale plusem będzie to iż wszystko dostanę na miejscu.

_________________
https://www.facebook.com/djwesa/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 22 lutego 2012, o 12:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2010, o 12:33
Posty: 388
Lokalizacja: Kwidzyn / Warszawa
Płeć: Mężczyzna
chester, <----- Piwo temu Panu 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 22 lutego 2012, o 13:44 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
a buty czy spodnie kupię u naszego sklepikarza, więc z cenami wyjdzie podobnie,

A ja pójdę i tylko przymierzę żeby wiedzieć jaki rozmiar zamówić w sklepie internetowym lub na portalu aukcyjnym. Cena wyjdzie o połowę niższa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 22 lutego 2012, o 13:50 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
A ja pójdę i tylko przymierzę żeby wiedzieć jaki rozmiar zamówić w sklepie internetowym lub na portalu aukcyjnym. Cena wyjdzie o połowę niższa


A za dwa lat już nie pójdziesz, bo nie będziesz miał gdzie przymierzać. :)

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 22 lutego 2012, o 14:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Albo sklepikarz zażąda kaucji przed przymiarką ;)

_________________
Kim jestem i czym się zajmuję? Jacek Chmurzyński, nie jestem sprzedawcą, jestem rodzicem interesującym się bezpieczeństwem dzieci, który postanowił działać lokalnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w samochodach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 22 lutego 2012, o 14:41 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
A za dwa lat już nie pójdziesz, bo nie będziesz miał gdzie przymierzać. :)

Może i masz rację ale i tak nie będę u nas w mieście kupował ciuchów, butów, sprzętu itp. itd.. Jeszcze długo będzie się opłacało zapłacić za przesyłkę przy wymianie na inny rozmiar niż kupić w Kwidzynie.
Cytuj:
Albo sklepikarz zażąda kaucji przed przymiarką ;)

To niech od razu lepiej zamknie sklep i znajdzie sobie nową prace.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 22 lutego 2012, o 15:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cos jest na rzeczy.
http://www.bip.kwidzyn.pl/index.php?idg=3&id=441&x=64
http://www.bip.kwidzyn.pl/upload/201202 ... 8m1t9t.pdf
"w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany
miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w
Kwidzynie przy ul. Żwirowej (działka nr 8/16)
(...)Na w/w terenie przewiduje się funkcję produkcyjno-usługową, w tym obiekty handlowe o powierzchni
sprzedaży powyżej 2000 m2."
Oby w koncu ktos na oczy przejrzal.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 22 lutego 2012, o 15:09 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
reflexes, podam przykład, który obecnie już jest problemem, a może nam się przydarzyć z każdym innym asortymentem, jeśli będziemy kupować tylko w sieci:

1. Kombinezon motocyklowy dla kobiety - do dostania w sieci pełna gama, ale co z tego, jak nie ma gdzie przymierzyć? Przecież nie zamówię 5 kombinezonów x 2-3 rozmiary, żeby żona mogła przymierzać w domu. :)

Przykład drugi, to obalenie mitu, że w sieci jest taniej:

2. Olej silnikowy do motocykla - w sieci cena 124-137 + przesyłka. W Kwidzynie, w sklepie stacjonarnym dostępny od ręki za 120 zł.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 22 lutego 2012, o 15:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kapec,
Dzięki.

Kulas,
Może faktycznie wybudują dla Ciebie piętrową biedronkę ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 22 lutego 2012, o 20:35 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
podam przykład, który obecnie już jest problemem, a może nam się przydarzyć z każdym innym asortymentem, jeśli będziemy kupować tylko w sieci:

1. Kombinezon motocyklowy dla kobiety - do dostania w sieci pełna gama, ale co z tego, jak nie ma gdzie przymierzyć? Przecież nie zamówię 5 kombinezonów x 2-3 rozmiary, żeby żona mogła przymierzać w domu. :)

To chyba nie jest najlepszy przykład, bo w Kwidzynie takiego asortymentu raczej nie ma. W związku z tym albo musisz jechać do dużego miasta albo zamówić w sieci. To nie jest kwestia tego, że kupujemy w sieci tylko tego, że w niespełna 40 tyś. mieście pewnych towarów i usług nie będzie nigdy. Poza tym w ciągu 10 dni możesz bez żadnych konsekwencji towar zamówiony w sieci obejrzeć, przymierzyć i zwrócić jeżeli Ci nie odpowiada. Po to z ten mechanizm został wprowadzony. Kosztuje to tylko tyle co przesyłka więc myślę, że przy towarze za kilkaset złotych się opłaca.

Cytuj:
Przykład drugi, to obalenie mitu, że w sieci jest taniej:

2. Olej silnikowy do motocykla - w sieci cena 124-137 + przesyłka. W Kwidzynie, w sklepie stacjonarnym dostępny od ręki za 120 zł.

Absolutnie nie twierdzę, że w sieci wszystko jest tańsze ale przykładów mam sporo. Ostatnio na przykład zamawiałem rodzicom lodówkę. Kazałem przejechać po mieście, zobaczyć co im się podoba, spisać dokładnie model i przyjechać do mnie. Lodówka w Kwidzynie 1600 pln, w sieci z przesyłką 1200. Sporo, prawda? Aparat cyfrowy w Media Expert blisko 1800 pln, w sieci 1400, kupiony w Media Expert w jakiejś mega promocji za 1390. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 22 lutego 2012, o 21:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kapec napisał(a):
Oby w końcu ktoś na oczy przejrzał.


A ja się cieszę, że coś tutaj powstanie , może być kolejny market.
A dlaczego ???
1- wreszcie PKS przestanie palić stare opony bądź olej (często widzę bardzo czarny dym wydobywający się z ich komina)
2- zrobią porządek z tym bur_elem co teraz jest.
2-będę miał bliżej do sklepu :):):):):) (pod warunkiem, że będzie taniej niż u konkurencji)

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 22 lutego 2012, o 22:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No ale ja wlasnie w tym kontekscie mowilem o przejrzeniu na oczy. W sensie zeby wlodarze przejrzeli, popatrzyli na inne miasta, na to co dzieje sie chociazby w Grudziadzu, ktore swojego czasu bardzo nam zazdroscilo, ze mamy duzo miejsc pracy. Bo oni nie mieli. Za to od zawsze jezdzilo sie do Grudziadza na zakupy. Mam tylko nadzieje, ze cos, co powstanie na Zwirowej bedzie sporej wielkosci i nie w sensie samego marketu ale tez galerii handlowych, ktore zwykle przy takim markecie powstaja. Brakuje nam tez porzadnego sklepu w stylu Castorama, bo to co istnieje pod szyldem Brico to niestety smiech.

-- 22 lut 2012, 2012 22:01 --

reflexes napisał(a):
Cytuj:
i tak nie będę u nas w mieście kupował ciuchów, butów, sprzętu itp. itd.

Nie wiem o jakim sprzecie mowa ale jesli chodzi np o agd to jest w Kwidzynie sklep, gdzie kupowalem pare razy na zasadzie: dam tyle, bo za tyle moge kupic w necie z wysylka. I z reguly sie udawalo.
Pare lat temu kupowalem u nich graty do kuchni: okap, kuchenke, zmywarke, lodowke. Spisalem to co mnie interesuje, firma, model, bez podawania cen jednostkowych powiedzialem, ze zaplace im za to cene x, bo za tyle dokladnie mozna te rzeczy znalezc w necie. I nie interesuje mnie, czy cos kupia taniej a cos drozej, jezeli im bilans wyjdzie na + i chcieliby mi to sprowadzic to wplacam zaliczke i wio. Na drugi dzien telefon - prosze przyjechac wplacic tysiaka zaliczki, graty do odbioru za 2 tyg. Mozna? Mozna.
Nie wiem czy to bedzie reklama czy nie, jak tak to prosze wyciac ale napisze - sklep ten to BMS na Staszica.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 22 lutego 2012, o 23:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
aszastra napisał(a):
kapec napisał(a):
Oby w końcu ktoś na oczy przejrzał.


A ja się cieszę, że coś tutaj powstanie , może być kolejny market.
A dlaczego ???
1- wreszcie PKS przestanie palić stare opony bądź olej (często widzę bardzo czarny dym wydobywający się z ich komina)
2- zrobią porządek z tym bur_elem co teraz jest.
2-będę miał bliżej do sklepu :):):):):) (pod warunkiem, że będzie taniej niż u konkurencji)


A ja nie do końca, bo padnie wiele firm, po za tym to nie nasz kapitał tylko niemiecki lub inny zachodni, tak czy inaczej pieniądze wypływają z naszego kraju.
Taki wielki moloch zatrudnia zaledwie 20 osób, a 200-tu ludzi straci pracę, a pieniądze są nie adekwatne do zarabiane do przepracowanych godzin.
Mówię o niewolniczej pracy na poziomie wyzysku.
Wciąż nie rozumiemy, że nasz kraj jest rozbierany przez bogate korporacje za potężne pieniądze.
Jak ktoś się morze cieszyć na wieść nowego zagranicznego sklepu przy poborach : 1500 zł netto i cenie benzyny w cenie 5,65zł za litr z kolejnego Hiper-marketu w naszym mieście, to jest totalnym samobójcą.
Czy wy naprawdę jesteście masochistami ? wikipedia:http://pl.wikipedia.org/wiki/Masochizm

-- 22 lut 2012, o 23:36 --

Firmy padają jedna za drugą, a Wy się cieszycie, że powstanie nowy Hiper market? ktoś nie odrobił pracy domowej ? :oops:

-- 22 lut 2012, o 23:48 --

Firmy padają jedna za drugą, a Wy się cieszycie, że powstanie nowy Hiper market? ktoś nie odrobił pracy domowej ? :oops:
Państwo to ludzie(społeczeństwo), jeśli im zabraknie pieniędzy, to nikt już ich nie będzie miał, bo kto płaci podatki jak nie społeczeństwo :?: :?: :?: Rząd zapomniał o swojej najważniejszej karcie, jaką ma w rękawie (Joker= dochód społeczeństwa) tylko ta karta jest za bardzo nadużywana :oops:
ile można to wytrzymać ? można, bo wytrzymujemy to cały czas .....

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.